Strona głowna  /  Galeria  /  Skąd słyszysz? - 5-6latki
Skąd słyszysz? - 5-6latki
data dodania: 2020-01-30

Percepcja słuchowa jest jedną z podstawowych funkcji psychofizycznych człowieka. Ćwiczenia słuchowe z wykorzystaniem bodźców niewerbalnych stanowią ważny element wspomagania rozwoju dziecka. Ćwiczenia te uczą koncentrowania uwagi na sygnałach słuchowych, lokalizowania i analizowania tego, co się słyszy. Prawidłowy rozwój percepcji słuchowej ma bardzo duże znaczenie w rozwoju dziecka, ponieważ przedszkolak ma przed sobą nowe wyzwania, takie jak słuchanie i rozumienie poleceń skierowanych do grupy, słuchanie tekstów, uczenie się wierszy i piosenek. Obecność dystraktorów (płacz innych dzieci, szum, hałas itp.) i różnorodność doznań słuchowych sprawiają, że zadania te są trudniejsze. Systematyczne  prowadzenie ćwiczeń rozwijających percepcję słuchową ma ogromny wpływ na prawidłowy przebieg procesu uczenia umiejętności czytania i pisania.