Strona głowna  /  Galeria  /  Figury geometryczne w otaczającym Nas świecie 5-6latki
Figury geometryczne w otaczającym Nas świecie 5-6latki
data dodania: 2020-01-23

Ważnym aspektem w pracy przedszkola jest przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole. Jednym z elementów, na który zwraca się uwagę, przygotowując dzieci do gotowości szkolnej, jest rozwój ich umiejętności w obszarze edukacji matematycznej. Matematyka, tak jak muzyka czy przyroda, składa się na otaczający świat. Jest nieodłącznym elementem codziennego życia. Jest potrzebna przy płaceniu za zakupy w sklepie, dzięki niej możemy przeliczać piętra w bloku, czy rozpoznawać znaczenie znaków drogowych po ich kształtach. Dlatego tak ważne jest, aby rozbudzić w dzieciach naturalną ciekawość i zainteresowania matematyką już od najmłodszych lat. W tym celu w 5-6latkach odbyły się w zajęcia pt „W świecie figur geometrycznych".Dzieci świetnie poradziły sobie z nazywaniem i rozpoznawaniem podstawowych figur geometrycznych wśród przedmiotów ,które Nas otaczają. Bawiąc się figurami dzieci rozwijały swoje umiejętności w sferze poznawczo-intelektualnej, co pozwoliło pobudzić ich aktywność, emocje i wyobraźnię.