Strona głowna  /  Galeria  /  Jaś i Małgosia Nasz wersja - 5-6latki
Jaś i Małgosia Nasz wersja - 5-6latki
data dodania: 2020-01-13

Dzieci w wieku przedszkolnym cechuje naturalna potrzeba aktywności, ekspresyjnego wyrażania swoich przeżyć. Jedną z nich są spontanicznie organizowane zabawy w role. Dzięki nim dziecko zdobywa i doskonali wiele umiejętności, nawiązuje kontakty społeczne z rówieśnikami i dorosłymi. Potrzeba odtwarzania w zabawie, przedstawieniu czy w pracach plastycznych tego, co dziecko przeżyło i zapamiętało w czasie słuchania, opowiadania lektury różnych utworów, warta jest uwagi i pomocy dorosłych. Dlatego warto organizować zabawy w teatr, które są jedną z bardziej ulubionych form. Często zdarza się, że jej tematem jest utwór literacki, ładnie opowiedziana baśń czy opowiadanie. 5-6latki zainspirowała bajka "Jaś i Małgosia". Dzieci bardzo chętnie utożsamiły się z przedstawionymi przez siebie postaciami. Wczuwając się w postacie bajkowe, zachowywali się jak prawdziwi aktorzy. Nie mogło również zabraknąć chaty Baby-Jagi z piernika. Można łatwo zaobserwować, jaką wielką radość sprawiało dzieciom zorganizowanie przedstawienia. A najbardziej wszystkim spodobało się zakończenie . Pychota!!!