Strona głowna  /  Galeria  /  Nowy, nietypowy, zmodyfikowany przyrząd do ćwiczeń równoważnych?! - 5-6latki
Nowy, nietypowy, zmodyfikowany przyrząd do ćwiczeń równoważnych?! - 5-6latki
data dodania: 2019-12-28

Utrzymanie równowagi nie jest proste, wystarczy stanąć na jednej nodze aby sprawdzić czy nasze ciało jest stabilne. Coraz trudniej jest gdy stajemy na palcach lub zamykamy oczy. Jak to jest, że jedni potrafią chodzić po linie (jak cyrkowcy) a drudzy nie? Może nie każdy musi być aż tak gibki i elastyczny ale warto pomyśleć ile trudu i ćwiczeń wkładają w swoją pracę ci ludzie, co z kolei przekłada się na równowagę w terenie. 5-6latki również doskonalą umiejętność utrzymania równowagi oraz koordynację ruchową. Celem takich ćwiczeń jest stymulacja czucia głębokiego, poprawa równowagi oraz doskonalenie zwinności. Ćwiczenia, chociaż nie były łatwe, bardzo się dzieciom podobały i sprawiły im wiele radości. Zadbajmy o umiejętność utrzymania równowagi u dzieci (u siebie również:)). Możecie ćwiczyć równowagę np. wykorzystując przeczytaną gazetę.