Strona głowna  /  Galeria  /  Teatrzyk KAMISHIBAI
Teatrzyk KAMISHIBAI
data dodania: 2019-12-15

W grupie 6 latków odbyły się zajęcia edukacyjne prowadzone przez panią Agnieszkę Skrycką – pracownicę Biblioteki Pedagogicznej w Głogowie. Pani Agnieszka ponownie prowadziła zajęcia w tej grupie. Tematem zajęć była bajka o Czerwonym Kapturku przedstawiona z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai, a głównym celem zajęć było uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z podejmowania rozmów i kontaktów  z osobami nieznajomymi oraz przekazywanie im informacji na temat życia prywatnego.

CZYM JEST KAMISHIBAI  ? – magiczna skrzynka.

KAMI to papier, SHIBAI to teatr  –  KAMISHIBAI to Papierowy Teatr.

Kamishibai  Papierowy Teatr to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.

Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Opowiadania kamishibai mogą być zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne, a także wyrażać pedagogiczne podejście poprzez oparcie ich na takich wartościach, jak współpraca, miłość, przygoda, pomoc innym, odpowiedzialność, miłość do zwierząt, wytrwałość, współczucie, samoakceptacja, hojność.