Strona głowna  /  Galeria  /  Pogadanka literacka z panią Katarzyną Węglicką- 5-6latki
Pogadanka literacka z panią Katarzyną Węglicką- 5-6latki
data dodania: 2019-12-08

Dnia 26 listopda w naszej grupie gościła pani Katarzyna Węglicka – historyk sztuki, pisarka, podróżniczka, pracownik Polskiego Muzemu Narodowego w Warszawie. W spotkniu uczestniczyli również pani Marzena Woronow – wydawca oraz pan Piotr Paliszkiewicz z Stowarzyszenia „Głogowska Edukacja Kresowa. Podczas spotkania z przedszkolakami pisarka wyjaśniła dzieciom, skąd czerpie pomysły do pisania ksiązki. Omówiła proces powstawania książki - od pomysłu do jej wydania. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pani Kasi. Na koniec miłego i bardzo ciekawego spotkania przedszkolaki nabyły autogrf pisarki. W podziękowaniu za spotkanie dzieci wręczyły pisarce "naszą" książkę pt. "100 Plaków na Stulecie Odzyskania Niepodległości". Serdecznie dziekujemy za twórcze spotkanie.