Strona głowna  /  Galeria  /  Malowana muzyka (twórcze bazgroły) cz.I 5-6latki
Malowana muzyka (twórcze bazgroły) cz.I 5-6latki
data dodania: 2019-11-28

Twórczość plastyczna jest dla dziecka specyficzną formą poznawania świata. Jest ekspresją i transformacją doświadczanej rzeczywistości oraz formą wyrażania przez dziecko swojej osobowości. Ale i na odwrót – sztuka może stanowić także okazję do kształtowania osobowości i postaw dziecka. Czy twórczość plastyczna może być ciekawsza, gdy inspiracją do niej staje się muzyka?. Malowanie z zamnkiętymi oczami “treści” zawartej w słuchanym utworze muzyki klasycznej okazało się dla przedszkolaków bardzo ciekawym wyzwaniem. Na zakończenie zajęć dzieci oglądając wszystkie prace, podziwiały przedziwne kształty i wzory, starając się jednocześnie odszukiwać te miejsca, które oznaczały muzykę spokojną, cichą, powolną oraz te, gdzie siła i dynamika muzyki rosła.