Strona głowna  /  Galeria  /  "Co mogą zrobić małe dzieci, by nie rosła góra śmieci? - eksperyment przyrodniczy w grupie 5-6latków
data dodania: 2019-11-28

Przeciętny Polak w ciągu roku produkuje 250–300 kg śmieci. Francuzi i Włosi wytwarzają ich 300–330 kg na głowę, Amerykanie – 864 kg, a Japończycy – aż 1000 kg. Najwyższy czas zacząć po sobie sprzątać, bo ekologiczny budzik dzwoni nam już od dawna. 5-6latki poznając przyrodę dowiedziały się, że muszą również być jej opiekunami.Tematem eksperymentu było zagadnienie poświęcone rosnącej górze śmieci na naszej planecie. Przedszkolaki postanowiły przekonać się jak długo rozkłada się: plastik, papier, skórka od jabłka???!!!. "Co mogą zrobić małe dzieci, by nie rosła góra śmieci?- na to pytanie bedziemy szukać odpowiedzi po zakończeniu eksperymentu.