Strona głowna  /  Galeria  /  "Owocowo nam..." - 5,6-latki
"Owocowo nam..." - 5,6-latki
data dodania: 2019-10-14

Owoce - wspaniałe i soczyste. Każde dziecko ma swojego ulubieńca. Ale owoce to nie tylko witaminy i pyszny soczysty smak. Różnorodność owoców to także możłiwość do poznania przeróżnych struktur, odmiennego wyglądu i smaku. Na zajęciach dzieci same miały okazję przekonać się dlaczego śliwka jest miękka, choć ma twardą skórkę. Dlaczego ananas jest kłujący i mało delikatny, a w środku ocieka sokiem. Do poznawania tych pojęć, dzieci wykorzystały zmysł: dotyku i smaku. Dzieliły się uwagami i spostrzeżeniami. Bardzo ważna była też dla nich informacja, że każdy może odbierać różne bodźce inaczej. To ważna lekcja toleracji i poszanowania prawa drugiego człowieka do odmiennej opinii. PS. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, kreatywność i "owocną" współpracę.