Strona głowna  /  Galeria  /  " Zostanę: Dobrą Polką i Dobrym Polakiem"- Projekt z zakresu doradztwa zawodowego "- 6 i 5,6-latki
data dodania: 2019-06-28

"Kimkolwiek zostanę

Jakim będę iść szlakiem:

Zawsze zostanę:

Dobrą Polką i Dobrym Polakiem".

Projekt z zakresu doradztwa zawodowego "Ponaję: siebie.., ciekawych ludzi... , ciekawe zawody..., zakłady pracy...

Realizowane warsztaty cykliczne z zakresu:

1. Poznaję siebie:

- warsztaty pt. "Jaki jestem.." cz.I – "Dzień Lusterka".

- warsztaty pt. ''Jaki jestem ..." czII – "Gdzie mieszkają emocje?!".

- warsztaty pt. "Jaki jestem..." cz.III - " Moje mocne i słabe strony".

- warsztaty pt. "Jaki jestem..." cz.IV – "Moje hobby".

- warsztaty pt. "Jaki jestem..." - cz.V – "Umiem mówić o sobie – Konferencja Prasowa".

- warsztaty pt. " Jaki jestem..." - cz.VI - " Piramida mojego sukcesu".

2.Świat zawodów i rynek pracy:

- spotkania z ciekawymi ludzmi: Jerzym Górskim, zawodnikami SPR Chrobry Głogów, fizykiem i astronomem panem Ludwikiem Lehmanem, Gromadą Zuchową "Misiaki Rozrabiaki", pisarką panią Justyną Kurzeją, zespołem ludowym "Przedmościanki", z panem Marcinem ratownikiem medycznym, panem Tomkiem żołnierzem - weteranem misji pokojowej w Afganistanie.

- wycieczki do zakładów pracy znajdujących się w okolicach przedszkola,

- warsztaty fotograficzne "Polska złota Jesień",

- warsztaty filmowe " do Głogowa wiosna już nadeszła".

3. Etapy edukacji:

- spotkanie z naszym absolwentem Bartkiem pt"Szkoła to fajna sprawa".

- współpraca oraz wycieczki do szkół podstawowych: SP 2, SP8, szkoły średniej LO I, Państwowej  Wyższej Szkoły Zawodowej.

- wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej, Biblioteki Pedagogicznej.

4. Moja Przyszłość:

*Cykl zajęć w ramach realizacji programu autorskiego "Polak potrafi..." :

- cykl zajęć pt. „Mały człowiek, wielkie czyny”

- cykl zajęć „Jak zostać świętym?”.

- cykl zajęć „Pragnienie wolności”.

- cykl zajęć „Nie taka bajka”.

- cykl zajęć "Orły na podium".

- cykl zajęć "Jak uczeń przerósł mistrza".

- cykl zajęć " Pierwiastek ciekawości".

- cyklzajęć "Głogów na kartach historii''

- cykl zajęć "Patriotyczne nuty"

- Cykl zajęć"Superman"

Podsumowanie:

Edukacja przedszkolna na ogromny wpływ na przyszłe dorosłe już życie. Wykorzystanie naturalnej ekspresji i ciekawości świata dzieci w wieku przedszkolnym pozwala im na odkrywanie nowych ścieżek zainteresowań, co może pozytywnie skutkować również w czasie edukacji szkolnej. Poznanie samego siebie, rozpoznanie przejawianych zainteresowań często skutkuje rozwijaniem w nich przyszłych pasji, talentów i umiejętności. Młody Polak, który będzie świadomy tego w jaki sposób może wykorzystać swoje talenty, ukierunkować zainteresowania, przede wszystkim tak by działać z pasją, w dorosłym życiu powinien mieć łatwiejszą drogę do realizacji osobistych i zawodowych celów. Świetną drogą zachęcenia do rozwijania pasji i osobowości było uświadomienie dzieciom, że najwięksi Polacy – królowie, przywódcy, artyści, wynalazcy, sportowcy często już w dzieciństwie marzyli o rzeczach, których dokonają w przyszłości. I nie chodzi tu na pewno o narzucanie na siłę pewnych postaw i zainteresowań, ale o stworzenie sprzyjającej atmosfery, w której najmłodsi będą potrafili odnaleźć lub ugruntować zainteresowania i pasje, które pozwolą w przyszłości poruszać się im łatwiej po ścieżce emocjonalnej i edukacyjnej.