Strona głowna  /  Galeria  /  Podsumowanie projektu patriotycznego ?100 Polaków Na Stulecie Niepodległej?:
Podsumowanie projektu patriotycznego ?100 Polaków Na Stulecie Niepodległej?:
data dodania: 2019-06-28

Podsumowanie projektu patriotycznego „100 Polaków Na Stulecie Niepodległej”:

WYDANIE KSIĄŻKI WIĄZAŁO SIĘ Z :

1. Współpracą z:

- Gminą Miejską Głogów- patronat Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza,

- Towarzystwem Ziemi Głogowskiej,

- Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie,

- mediami: Radio Elka, Tygodnik Głogowski, Telewizja Master, GPI, „Głogów Nasze Miasto", "Nasz Głogów",

- sponsorami: Auto-Lak Marcinkowski, ZNP, SOLIDARNOŚĆ Oświaty w Głogowie,

- Szkołą Podstawową nr 2 w Głgowie,

2. Galą w MOK inaugurującą promocję książki wydanej pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa

pt. "Stu Polaków na Stulecie Odzyskania Niepodległości" autorstwa dzieci z grup 5-6, 4-5 latków i 6 latków.

3. Promowaniem książki przez wydawcę oraz koordynatorki projektu :

- w środowisku lokalnym: bibliotece pedagogicznej, bibliotece miejskiej, stowarzyszeniach, organizacjach, bibliotece PWSZ w Głogowie, publikacje w lokalnych mediach: Radio Elka, Tygodnik Głogowski, Telewizja Master ,GPI, ,,Głogów Nasze Miasto", "Nasz Głogów, artykuł w kwartalniku historyczno- kulturalnym "Historyczny Głogów", biuletyn informacyjny „Solidarność Oświaty w Głogowie”;

- poza środowiskiem lokalnym: prezentacja na XI Kongresie Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej, w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego (prezes Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego), Muzeum Ziemi Wschowskiej, Warszawski DOM Spotkań Z Historią, Inicjatywa społeczna "Nasza Niepodległa", biblioteka KUL w Lublinie, Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Narciarski, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Polski, Muzeum Józefa Piłsudskiego, Muzeum Wojska Polskiego, Polskie Radio Katowice, TVP- Studio Wschód, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Rzecznik Praw Dziecka.

4.Podziękowaniami, gratulacjami i prezentami pamiątkowymi od instytucji:

- Prezesa PZPN Zbigniew Bońka,

- Kamila Stocha,

- Polskiego Związku Lekkiej Atletyki,

- Muzeum Armii Krajowej,

- Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku,

- Muzeum Historii Polski,

- Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka,

- Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą – Polonika,

- Studio Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej,

5.Wyróżnieniami i nominacjami:

- Nominacja do Głogowskiej Nagrody Historycznej,

- Wróżnienie za projekt "100 Polaków Na Stulecie Odzyskania Niepodległości" Towarzystwa Ziemi Głogowskiej.

W całej Polsce były obchodzonno rocznicę 100 -lecia odzyskania Niepodległości. Sadzono drzewa, organizowano przedstawienia, uroczystości, koncerty a wśród tych inicjatyw i działań wydanie książki pt. ,,100 Polaków na 100-lecie Odzyskania Niepodległości" było niepowtarzalnym i wyjątkowym wydarzeniem. Jej wydanie odbiło się szerokim echem zarówno w środowisku lokalnym jak i ogólnokrajowym. Dla dzieci i rodziców książka stała się cenną pamiątką obchodów tej rocznicy.

Strona: 1 2 3