Strona głowna  /  Galeria  /  Podsumowanie projektu edukacyjnego ,,100 eksponatów na 100-lecie Niepodległej
Podsumowanie projektu edukacyjnego ,,100 eksponatów na 100-lecie Niepodległej
data dodania: 2019-06-27

Podsumowanie projektu edukacyjnego ,,100 eksponatów na 100-lecie Niepodległej" zrealizowanego przez 5-6 i 6 latków.

Przebieg:

1. Warsztaty pt.,,Jak to było dawniej czyli stare i nowe urządzenia w naszy domu".

2. Oglądanie prezentacji multimedialnej ,,Urzadzenia domowe dawniej i dziś".

3. Przynoszenie eksponatów przez dzieci i rodziców do grupy.

4. Powstanie inicjatywy zorganizowania wystawy upamiętniającej rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

5. Nawiązanie współpracy z Centrum Informacji Turystycznej, Towarzystwem Ziemi Głgowskiej, Jarosławem Helwigiem (Muzeum Archeologiczno Historyczne w Głogowie), Radosportem, Henrykiem Gałką, dr Eugeniuszem Babiczem – Skansen ,,Zagroda Chłopska", I LO , Jerzym Akielaszkiem z Głogowskiej Edukacji Kresowej, Wiesławem Maciuszczakiem z Głogowskiego Wehikułu Czasu,

6. Wystawa 100 par eksponatów ,,stare -nowe".

7. Wpisanie wystawy w XIV Głogowskie Dni Turystyki.

8. Informacja w mediach o wystawie: GPI, Halo Głogów, stronie Centrum Informacji Turystycznej, stronie Towarzystwa Ziemi Głogowskiej,

9. Wpisywanie się gości do „Kroniki Wystawy” oraz licznie odwiedzających wystawę uczniów i przedszkolaków z Głogowa i okolic.

10. Promocja wystawy: informacje o otwarciu wystawy na stronie CIT, Gminy Miejskiej Głogów, GPI, Halo Głogów, plakacie dotyczącym XIV Głogowskie Dni Turystki, stronie TZG.

11. Czas trwania wystawy od 15.10. do 20.11. odwiedzanie wystawy przez przedszkola i szkoły lokalne oraz okolic Głogowa.

Wystawa była kolejną inicjatywą zorganizowaną z okazji obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Poszukiwanie eksponatów, organizacja wystawy oraz jej zwiedzanie była dla dzieci ciekawą lekcją historii. Dzięki eksponatom zwiedzający mogli dbyć podróż w czasie. Obok współczesnych przedmiotów codziennego użytku można było zobaczyć ich ,,starsze" odpowiedniki. Wystawa skierowana była głównie do młodszych mieszkańców miasta, ale najciekawsze okazało się zwiedzanie jej całymi rodzinami. Nierzadko o prezentowanych przedmiotach wiedzą mogły się pochwalić tylko babcie i dziadkowie.