Strona głowna  /  Galeria  /  Projekt edukacyjny ,,Kim będę w przyszłości - poznajemy zawody? w grupie 4-latków dobiegł półmetku.
data dodania: 2019-06-25

W trakcie całego roku szkolnego dzieci poznały zawód fryzjera, listonosza, kolejarza, kucharki, krawcowej, pielęgniarki, ratownika medycznego i pszczelarza.

Zrealizowano nst tematyki cykliczne:

1.      „Fryzjer – magik czarujący nożyczkami”

2.      „Ludzie listy piszą” – zapoznanie z pracą listonosza

3.      „Jedzie pociąg z daleka” – poznajemy pracę kolejarza

4.      ,,Przysmaki z babcinego garnuszka – poznajemy pracę kucharki”

5.      Tańcowała igła z nitką – praca krawcowej”

6.      ,,Dbamy o higienę – praca pielęgniarki”

7.      ,, Skrzydlate  opowieści -poznajemy pracę pszczelarza “

8.      ,, Weterynarz – lekarz zwierząt małych i dużych”

W ramach  projektu  wykorzystałyśmy: wycieczki do zakładów prac, spotkania z przedstawicielami zawodu ( kucharka, pielęgniarka, pszczelarz), opowiadania, zagadki, wiersze, historyjki obrazkowe dotyczące zawodów, zajęcia plastyczne, naukę piosenek związanych z zawodami, organizowanie kącików zabaw, zabawy dydaktyczne utrwalające wiadomości na temat zawodów.

Efektem przeprowadzonych działań w ramach projektu jest wiedza dzieci na temat poznanych zawodów. Dzieci opowiadają o czynnościach wykonywanych przez osoby wykonujące poznane  zawody, rozpoznają zawody na podstawie charakteryzujących je rekwizytów,  opowiadają o swoim wymarzonym zawodzie odpowiadając na pytania prowadzącego.

Zaciekawienie i zainteresowanie  tematem inspiruje nas do dalszego kontynuowania projektu w następnym roku szkolnym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam w realizacji tego  projektu: mamie Jasia, tacie Adasia, mamie Larysy z gr. 3-latków, mamie Marysi, mamie Michała, Pani Dorocie i Paniom kucharkom z naszego przedszkola.

Brak zdjęć w tej galerii