Strona głowna  /  Galeria  /  Program edukacyjny BEZPIECZNY PATROL
Program edukacyjny BEZPIECZNY PATROL
data dodania: 2019-06-09

Program edukacyjny BEZPIECZNY PATROL

Ogólnopolski program edukacyjny Polskiego Czerwonego Krzyża pt.,, BEZPIECZNY PATROL” realizowany był przez grupy 4 i 5 latków  w miesiącach kwiecień – czerwiec. Głównym założeniem tego programu było promowanie zasad bezpieczeństwa wśród dzieci przedszkolnych oraz przyswojenie informacji  dotyczących bezpiecznych zachowań. Program zawierał następujące tematy:

•          Wiedza na temat bezpieczeństwa ( numery alarmowe ).
  •         Bezpieczeństwo na drodze.
  •         Bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu.
  •         Bezpieczeństwo w zimie.
  •         Ekologia, recykling.
  •         Bezpieczeństwo podczas wakacji.

Program realizowany był z wykorzystaniem różnorodnych form i metod pracy: prezentacje multimedialne, zabawy dydaktyczne, spacery, oglądanie filmów edukacyjnych, zabawy tematyczne i ruchowe, zajęcia plastyczne, pogadanki.Dopełnieniem każdego zrealizowanego tematu była praca w zeszycie ćwiczeń Bezpiecznego Patrolu. W ramach realizacji tego programu odbył się także konkurs plastyczny  pt. ,, Jak nasze przedszkole promuje zasady bezpieczeństwa”. Praca Poli z grupy 5 latków została opublikowana na oficjalnej stronie organizatora programu. Dopełnieniem realizacji programu BEZPIECZNY PATROL była wizyta w przedszkolu ratowników medycznych, którzy uczyli przedszkolaków podstaw udzielania pierwszej pomocy.