Strona głowna  /  Galeria  /  Nasza pomoc trafi do polskiej szkoły na Kresach
Nasza pomoc trafi do polskiej szkoły na Kresach
data dodania: 2018-07-26

Dzieci z grupy 5-, 6-latków wraz ze swoimi rodzicami zebrały na zakończenie roku dydaktycznego pokaźną ilość pomocy szkolnych m.in. farb, kredek, bloków rysunkowych. Zebrane materiały przekazaliśmy stowarzyszeniu Głogowska Edukacja Kresowa, które angażuje się w akcje pomocy Polakom zza wschodniej granicy. Zebrane materiały trafią do polskiej szkoly w Kuryłówce na Ukrainie. Tamtejsza Polonia kultywuje pamięć wielkiego Polaka - Ignacego Jana Paderewskiego, który właśnie w tej miejscowości się urodził. Niedawno lokalna spoleczność przeżyła dramat. Po pożarze budynek szkoły uległ znacznemu zniszczeniu. Z pomocą rodaków szkoła jest remontowana. Cieszymy się, że nasze dzieci i ich rodzice mogą nieść pomoc tam, gdzie jest ona tak potrzebna. Mamy nadzieję na stałe włączyć się w akcje wspierania Polaków za wschodnią granicą.